Monday, May 27, 2013

Koerajuhi psühholoogiline ettevalmistus võistlusteks vol.2.

Jätkaks teemat. Nagu eelmises artiklis mainisin, on võistlusteks valmistumisel suurim viga, mida teha saadakse, et viimasel kahel nädalal hakatakse vigasid parandama, väsitatakse koer ära, asjad lähevad aina hullemaks ning lõpuks ollakse stardijoonel kombinatsiooniga väsinud koer ja stressis omanik. Sellises asetuses ei saa mitte mingi skeemiga head tulemust tulla.

Monday, May 20, 2013

Koerajuhi psühholoogiline ettevalmistus võistlusteks

Olen siin varem kirjutanud artikli koera psühholoogilisest ettevalmistusest ja stressist http://sportkoer.blogspot.com/2012/04/psuuhilisest-pingest-ja-stressist-ning.html. Täna kirjutaks koerajuhile konsentreerudes. Koerasport on kahe eri liiki elusolendi, inimese ja koera, koostöö.  Seoses võistlusteks ettevalmistumisega ning võistlemisega tekib mõlemal osapoolel pingeid ning stressi ning see mõjutab lõpptulemust. Koerajuhi pinge ja stress mõjutab tulemust oluliselt rohkem, kui koera stress. Kui koeraga rohkem koos olla, temaga trenni teha ning ehitada ülesse õigetel alustel koostöö, siis koer õpib usaldama ning lootma koerajuhi peale ning lugema temale antavaid signaale ja märke.

Kui koerajuht satub stressi, siis muutuvad kohe märgid, märkab seda kohe ka koer ning see pinge kandub edasi koera peale. Selliselt võibki suur eelnev tehtud töö ja väga hästi koolitatud koer võistlustel vaid hale vari välja paista. Järgnevalt annakski mõningeid nõuandeid võistluseelseks ning -aegseks käitumiseks.


Tuesday, May 14, 2013

Sportkoera FH võistlus 2013

Nagu varem kombeks on olnud, teen ka sel korral kokkuvõtte toimunud võistlusest.
Esialgselt tekkis mõte panna pealkirjaks hoopis " Ühe võistluse anatoomia". Erinevalt eelmistest võistluste kokkuvõtetest kirjutan sellest võistlusest natuke laiemalt. Meil Eestis on päris palju inimesi, kes erinevatel võistlustel võistlevad ning on ka ridamisi inimesi, kes neid vaatamas käivad. Enamus neist aga näevadki vaid seda nö. veepealset osa. Mõtlesin, et lisaks toiminud võistlusele ja sooritustele kirjutaks sedapuhku lahti ka selle nö. peidus poole. See vast annab võistlustest, kui sellistest natuke laiema ülevaate. Ehk, mida kujutab endast üks FH võistlus, selle korraldus ning mis on selle juures oluline.
 Antud kirjutise mõte ei ole mitte kuidagi tähtsustada antud võistlust teiste ees või näidata seda üritust kui ebatavalist sündmust. Enam vähem sarnane taust on igal FH võistlusel. Loodan, et selle artikli põhjal saavad äkki mõningaid ideid korraldajad, tekib terviklikum arusaam lihtsalt kiibitsejatel ning ka võistlejad mõistavad paremini tervikut. Nagu öeldud kirjutan ka sooritustest ning üldmuljest.

Friday, May 10, 2013

Koerte jäljekoolituse aluspõhimõttest.

Jäljekoolitus erineb oma olemuselt totaalselt kuulekusest ja kaitsest. Seda erinevust on toonitanud sisuliselt kõik väliskoolitajad, kes meid külastanud on. See erinevus ongi tegelikult jäljekoolituse nö. aluseks, mis tagab edu. Toonitan siinkohal igaks juhuks üle, et räägin teenistuskoerte jäljest, mitte jahikoerte jäljest. Antud blogi näol on tegemist klubi Sportkoer blogiga, mis tegeleb jälje, kuulekuse ja kaitse treenimisega koertele ning eesmärgiga võistlusspordile. Sellest lähtuvalt on ka siinsed kirjutised ennekõike FH-st, IPO-st ja KK-st.
Kui soovid koolitada koerale jälge, siis on kõige aluseks just õige vaatenurk ning sellest nö. baasolemusest arusaamine.