Koeraspordiaasta 2013 on võistluste osas teenistuskoerte aladel läbi saanud ning on aeg teha kokkuvõtteid.
Kui aasta tagasi sai kokku võetud 2012. aasta, mille kokkuvõtet saab lugeda siit http://sportkoer.blogspot.com/2013/01/aasta-2012-kokkuvote.html siis arvasin, et nii hästi õnnestunud aastat naljalt ei ületa. Kui arvestada, et eelmisel aastal tegi IPO t kokku 13 koera ja saadi 17 esmatulemust, siis see on Eesti mastaape arvestade väga suur number. Peab aga tõdema, et see aasta osutus veel edukamaks. Eks tegelikult ju see on ka loogiline, kuivõrd klubis treenivad valdavalt noored koerad ning IPO-sse tulevate koerte hulk seetõttu mitte ei kuku, vaid kasvab.
Siit blogist saad lugeda kasulikke nõuandeid koera koolitamise teemal, treeningute analüüse ning arvamusi ürituste kohta. NB! Valides kategooria (näit. kuulekus) näed vanemaid kirjutisi "older post" nupule vajutades. Samadel teemadel leiab artikleid ka Sportkoera kodulehelt. Siin toodud kirjutised on kaitstud autoriõigusega ning nende kopeerimine ilma loata on keelatud.
Tuesday, October 29, 2013
Wednesday, October 23, 2013
Mis on liiga sageda koeraga võistlemise juures halba
Ma olen viimase paari aasta jooksul pidanud korduvalt ja korduvalt seletama erinevatele inimestele seda, miks kahe IPO võistluse või IPO ja FH võistluse lähedane paiknemine halb on ning mida toob endaga kaasa liiga sage võistlemine. Kirjutaks antud teemal siia ühe loo, mis loodetavasti natuke selgitab lahti põhjuseid ning läbi selle annab inimestele ka ideid oma koera treenimisel ja temaga võistlemisel. Antud loos käsitlen ennekõike teenistustõugude alasid nagu IPO, FH ja KK. Teiste alade harrastajatel ei tasuks siit otse mõtteid üle tuua.
Subscribe to:
Posts (Atom)